recepty-smoothie.cz

pro Vaše zdraví

Vitamín B6 obsažený v banánech reguluje hladinu krevního cukru, která ovlivňuje náladu. Banány jsou bohaté na železo a podporují tvorbu hemoglobinu.Banány jsou bohaté na draslík, který pomáhá snižovat krevní tlak a tím předcházet infarktu a mrtvici.

Vnitřní strana slupky z banánů se může využít při bělení zubů. Třete zuby jemně kouskem vnitřní strany slupky od banánů po dobu 2 minut. Banány jsou bohaté na B vitamíny uklidňující nervy.

Smoothie banán ananas

61550Složení
Vyzrálé banány
Ananas
Voda
Led

Postup přípravy:
Banány oloupeme a nakrájíme na menší kousky. Ananas ořežeme a nakrájíme na drobnější kousky Následně vše společně vložíme do smoothie makeru, zalijeme vodou a rozmixujeme do hladka. Pokud máme banány dostatečně vyzrálé, není potřeba smoothie sladit. V případě, že chcete dosladit, použijte ideálně med, nebo stévii..

Banánové smoothie s ananasem a borůvkami

banan ananas boruvkySložení 
Vyzrálé banányananas, borůvky, voda, led

Postup přípravy smoothie nápoje:
Banány oloupeme a nakrájíme na menší kousky. Ananas oškrábeme a nakrájíme na drobnější kousky, připravíme si mražené borůvky a následně vše společně vložíme do smoothie makeru, zalijeme vodou a rozmixujeme do hladka. Pokud máme banány dostatečně vyzrálé, není potřeba smoothie sladit. V případě, že chcete dosladit, použijte ideálně med nebo stévii..

Banánové smoothie s hruškou a jablkem

banan hruska jablkoSložení banánového smoothie nápoje
Banány, hruška, jablíčko, konopná semínka, voda, ledové kostky

Postup přípravy banánového smoothie nápoje:
Banány oloupeme a nakrájíme na menší kousky. Jablíčko a hrušku zbavíme slupek a nakrájíme na drobnější kousky, přisypeme kávovou lžičku konopných semínek, vše zalijeme vodou a rozmixujeme do hladka. Velmi příjemné banánové smoothie s hruškovou příchutí.

Smoothie banán maracuja

1Složení
Vyzrálé banány
Maracuja
Karambola
Voda
Led

Postup přípravy:
Banány oloupeme a nakrájíme na menší kousky. Maracuju ořežeme a nakrájíme na drobnější kousky přidáme star fruit a přidámě led. Následně vše společně vložíme do smoothie makeru a zalijeme vodou a rozmixujeme do hladka. Pokud máme banány dostatečně vyzrálé, není potřeba smoothie sladit. V případě, že chcete dosladit, použijte ideálně med, nebo stévii..

Smoothie banán lesní ovoce

FullSizeRenderSložení smoothie
Vyzrálé banány
Lesní ovoce
Voda
Kostky ledu

Postup přípravy:
Banány oloupeme a nakrájíme na menší kousky, přídáme lesní ovoce, v našem případě zmražené a přidáme ledové kostky dle potřeby. Následně vše společně vložíme do smoothie makeru a zalijeme obyčejnou vodou a rozmixujeme do hladka. Pokud máme banány dostatečně vyzrálé, není potřeba smoothie sladit. V případě, že chcete dosladit, použijte ideálně med, nebo stévii..

Banánové smoothie s jahodami a lesními plody

banan lesni plody malinySložení banánového smoothie nápoje:
Banán, jahody, lesní plody, voda, kostky ledu

Postup přípravy banánového smoothie s malinami:
Banán oloupeme a nakrájíme na menší kousky, přídáme jahody a lesní ovoce, v našem případě zmražené, přidáme ledové kostky dle potřeby. Následně vše rozmixujeme v smoothie makeru do hladka. Pokud máme banány dostatečně vyzrálé, není potřeba smoothie sladit. Má výbornou chuť po jahodách.

FB: https://goo.gl/rvHqbh

Banánové smoothie s ananasem lesními plody ořechy a chia

ananas plody chiaSložení banánového smoothie
banán, ananas, lesní ovoce, vlašské ořechy, chia, voda

Postup přípravy:
Banán s ananasem oloupeme, nakrájíme na menší kousky, přídáme lesní ovoce, v našem případě zmražené, nasypeme přiměřeně vlašský ořech a chia semínka. Následně vše společně vložíme do smoothie makeru, zalijeme obyčejnou vodou a rozmixujeme do hladka. Osvěžující jarní banánové smoothie...

FB:https://goo.gl/q36dyL