recepty-smoothie.cz

pro Vaše zdraví

Ananas obsahuje enzym bromelin, kterému je přisuzován velmi významný účinek při odbourávání tuků. Jeho role, co se týče spalování tuků, je ve skutečnosti zcela zanedbatelná. Jeho hlavní role spočívá ve štěpení bílkovin. Pomáhá zmírnit bolest a otoky, podporuje hojení tkání. Pomáhá lépe strávit maso, bílkoviny nebo mléčné výrobky. Ananas zasytí, ale má nižší obsah kalorií, takže tímto způsobem může napomáhat hubnutí. V neposlední řadě také působí pozitivně v prevenci srdečních chorob, protože pomáhá snižovat riziko vzniku trombózy.

 

Smoothie ananas s jablkem a karambolou

smoothie ananas jablko karambolaSložení smoothie
Ananas, jablko,
karambola, kostky ledu, voda


Postup přípravy smoothie nápoje
Ananas nakrájím a vložíme do smoothie makeru, z jablíčka ořežeme šlupku a rovněž vkládáme do smoothie mixéru, přidáme par nakrájených hvězdiček karamboly, tři až čtyři kostky ledu a zalijeme vodou. Pro milovníky kyselých smoothie doporučujeme pridat citron. Následně mixujeme cca 2 minuty v smoothie makeru. Osvěžující smoothie.

Smoothie ananas s borůvkami

ananas boruvkySložení smoothie
Ananas, borůvky, kostky ledu, voda

Postup přípravy nápoje smoothie
Ananas nakrájíme ji na menší kostky, připravíme si borůvky v našem případě zmražené, přidáme ledové kostky dle potřeby. Vše společně vložíme do smoothie makeru, zalijeme obyčejnou vodou a pečlivě rozmixujeme do hladka.

Smoothie ananas s borůvkami a karambolou

ananas boruvky karambolaSložení smoothie
Ananas, borůvky, karambola, kostky ledu, voda

Postup přípravy nápoje smoothie
Ananas nakrájíme ji na menší kostky, připravíme si borůvky v našem případě zmražené, nakrájíme 3-4 hvězdičky karamboly a přidáme ledové kostky dle potřeby. Vše společně vložíme do smoothie makeru, zalijeme obyčejnou vodou a pečlivě rozmixujeme do hladka.

Ananasové smoothie s malinami a chia semínky

ananas malina chiaSložení smoothie
Ananas, maliny, chia semínka, bílý jogurt, kostky ledu, voda

Postup přípravy ananasového nápoje smoothie
Ananas nakrájíme na menší kostky, připravíme si maliny, v našem případě zmražené, posypeme kávovou lžičkou chia semínek a připravíme si několik polévkových lžící bílého jogurtu. Rozsekáme si ledové kostky dle potřeby a vše společně vložíme do smoothie makeru, zalijeme obyčejnou vodou a pečlivě rozmixujeme do hladka. 

Ananaso pomerančové smoothie s hroznovým vínem

ananas pomeranc hroznove vinoSložení ananaového smoothie s hroznovým vínem:
Ananas, pomeranč, hroznové víno, kostky ledu, voda

Postup přípravy ananasového nápoje smoothie:
Ananas a pomeranč nakrájíme na menší kousíčky, omyjeme hroznové víno, rozsekáme si ledové kostky dle potřeby a vše postupně vložíme do smoothie makeru. Zalijeme obyčejnou vodou a pečlivě rozmixujeme do hladka. Velmi osvěžující ananasového smoothie s hroznovým vínem

Ostružinové smoothie s banánem, borůvkami a ananasem

banan ananas ostruziny boruvkySložení ostružinového smoothie nápoje:
Ostružiny, banán, ananas, borůvky, voda

Postup přípravy banánového smoothie s malinami:
Ananas a banán nakrájíme na menší kousky, přídáme ostružiny a borůvký, v našem případě zmražené, zalejeme vodou, přidáme ledové kostky dle potřeby. Následně vše rozmixujeme v smoothie makeru do hladka. Osvěžující letní smoothie nápoj

Mandlové smoothie s ananasem, jahodami a citrónem

mandle ananasSložení mandlového smoothie s ananasem a jahodami
Mandle, zmražený ananas, zmražené jahody, zmražená kostka citronu, teplá voda

Postup přípravy smoothie nápoje

Připravíme si dvě hrsti nakrájeného ananasu, přidáme hrst zmražených jahod, dále přidáme zmraženou kostku do hladka rozmixovaného citrónu zasypeme hrstkou mandlí. Vše zalejeme teplou vodou, vzhledem k zamraženým ingrediencím a následně mixujeme cca 2 minuty v smoothie makeru. Smoothie má svěží kyselkavou chuť, doporučujeme po ránu, nebo po sportovním výkonu... FB:https://goo.gl/jMOfB9

Ananasové smoothie s meruňkou a kopřivami

ananas merunka koprivaSložení ananasového smoothie
Ananas, meruňky, čerstvé kopřivy, voda

Postup přípravy ananasového nápoje smoothie
Kostky ananasu, dvě meruňky a mladé kopřivy zalijeme vodou. Rozsekáme si ledové kostky dle potřeby a vše společně vložíme do smoothie makeru, zalijeme obyčejnou vodou a pečlivě rozmixujeme do hladka.

FB: https://goo.gl/9Bw08L

Rybízové smoothie s ananasem a ostružinami

Rybizove smoothie s ananasem a ostruzinamiSložení rybízového smoothie s ananasem ostružinami a meduňkou:
Ananas, čerstvý rybíz, čerstvé lístky meduňky, ostružiny a borůvky, voda

Postup přípravy ananasového nápoje smoothie:
Ananas nakrájíme na menší kousíčky, omyjeme a postupně vkládáme hrst ostružin, hrst rybízu, hrst borůvek a pár lístečků meduňky lékařské. Vše postupně vložíme do smoothie makeru. Zalijeme obyčejnou vodou a pečlivě rozmixujeme do hladka. Velmi osvěžující rybízové smoothie s meduňkou