recepty-smoothie.cz

pro Vaše zdraví

Smoothie na hubnutí prakticky vylučuje jakýkoli cukr (cílem je minimalizovat celkovou glykemickou zátěž smoothie nápoje). Velmi často obsahuje zdravé tuky, jako je lněné semínko nebo kousky mandlí. V smoothie nápoji na hubnutí by měl být především: 

Ananas
- patří mezi největší spalovače tuků z ovoce. Obsahuje vzácné enzymy, které prokazatelně zabraňují ukládání tuku ve vašem těle. Kromě toho je zdrojem 16 minerálů, stopových prvků a vitamínů A, B, C a E.


Jahody
– obsahují málo kalorií a proto jsou také vhodné při dietě. Kromě toho čistí střeva a pomáhají při odvodnění organismu. Zrychlují metabolismus a pomáhají vyplavovat z těla tuky a toxiny.


KIWI
– vitaminová bomba. Vitamín C, kterého má kiwi požehnaně, podporuje spalování tuků. Takže i toto ovoce si můžete zařadit do diety. (207 kj/49 kcal.


Citrusy
– citrony, pomeranče, grapefruity. Obsahují hodně vody a množství vitamínu C, který aktivizuje spalování tuků. Citrusy podporují a urychlují metabolismus cukrů.


Jablko – je prokázáno, že lidé, kteří pravidelně jedí dvě jablka denně, jsou štíhlejší než ti, kteří jablka nekonzumují. Jablka jsou cenným zdrojem pektinu – vlákniny, která brání tělu příliš rychle absorbovat cukry a ukládat si je tak v těle. Zrychlují metabolismus a působí projímavě.

Smoothie na hubnutí: ananas jahody jablko

na hubnuti ananas jabko pomerancSložení smoothie
Ananas, jablko, jahody, gója
, kostky ledu, voda


Postup přípravy smoothie nápoje
Ananas nakrájíme a vložíme do smoothie makeru, z jablíčka ořízneme slupku a rovněž vkládáme do smoothie mixéru, přidáme omyté a nakrájené jahody a přisypeme góju, tři až čtyři kostky ledu a zalijeme vodou. Pro milovníky kyselých smoothie doporučujeme pridat citron. Následně mixujeme cca 2 minuty v smoothie makeru. Osvěžující smoothie na redukci váhy.

Smoothie na hubnutí: ananas pomeranč

na hubnuti pomeranc ananasSložení smoothie
Ananas, pomeranč, gója
, kostky ledu, voda


Postup přípravy smoothie nápoje
Ananas a pomeranč nakrájíme na menší kousky a vložíme do smoothie makeru a přisypeme góju, tři až čtyři kostky ledu a zalijeme vodou. Pro milovníky kyselých smoothie doporučujeme pridat citron. Následně mixujeme cca 2 minuty v smoothie makeru. Osvěžující smoothie na redukci váhy. Pokud je pomeranč sladký je to příjemné ranní probuzení

Smoothie na hubnutí: ananas s grepem

na hubnuti grep ananasSložení smoothie na hubnutí
Ananas, grapefruit,
kostky ledu, voda


Postup přípravy smoothie nápoje
Ananas a grep oloupeme a nakrájíme na menší kousky a vložíme do smoothie makeru přidáme tři až čtyři kostky ledu a zalijeme vodou. Následně mixujeme cca 2 minuty v smoothie makeru. Osvěžující smoothie na redukci váhy, který má hořkokyselou chuť po grapefrutu. Toto smoothie můžeme zařadit do kategorie smoothie na hubnutí

Smoothie na hubnutí: ananas s malinou

na hubnuti malina ananasSložení smoothie
Ananas, malina
, voda


Postup přípravy smoothie nápoje
Ananas a nakrájíme na menší kousky a vložíme do smoothie makeru, přisypeme zmražené maliny a zalijeme vodou. Následně mixujeme cca 2 minuty v smoothie makeru. Velmi osvěžující smoothie na redukci váhy. Malinové smoothie s ananasem velmi rychlé na přípravu a je výrazné po malinách.

Ananasové smoothie na hubnutí s lesními plody

na hubnuti ananas lesni plodySložení smoothie na redukci váhy
Ananas, mražené lesní plody
, voda


Postup přípravy smoothie nápoje na hubnutí
Ananas nakrájíme na menší kousky a vložíme do smoothie makeru, přisypeme zmražené lesní plody a zalijeme vodou. Následně mixujeme cca 1 minutu v smoothie makeru. Velmi ovýrazné smoothie na hubnutí. Ananasové smoothie s lesními plody je velmi rychlé na přípravu a má výraznou chuť po lesním ovoci.

FB: https://goo.gl/r3C1VS

Smoothie na hubnutí: ananas s borůvkami

na hubnuti ananas boruvkySložení smoothie na redukci váhy
Ananas, borůvky, citrón
, voda, kostky ledu


Postup přípravy smoothie nápoje na hubnutí
Ananas nakrájíme na menší kousky a vložíme do smoothie makeru, přisypeme zmražené borůvky, přidáme nakrájený citrón a zalijeme vodou. Následně mixujeme cca 1 minutu v smoothie makeru. Velmi hořkokyselé smoothie na hubnutí. Ananasové smoothie s borůvkami a citrónem je velmi rychlé na přípravu.


Jahodové smoothie s ananasem a melounem

jahoda ananas melounSložení jahodového smoothie na hubnutí
Ananas, jahody
, meloun, voda a kostky ledu


Postup přípravy smoothie nápoje na hubnutí
Ananas nakrájíme na menší kousky a vložíme do smoothie makeru, přisypeme zmražené lesní plody a zalijeme vodou. Následně mixujeme cca 2 minuty v smoothie makeru. Velmi příjemné smoothie na relaxaci. Jahodové smoothie s ananasem je rychlé na přípravu a jahody s ananasem ho posouvají do kategorie na hubnutí


Ananasové smoothie s jablíčkem a červenou řepou

cervena repa ananas jablkoSložení ananasového smoothie na redukci váhy
Ananas, jablko, červená řepa, 
voda


Postup přípravy smoothie nápoje na hubnutí
Ananas a červenou řepu ořežeme nakrájíme na menší kousky, z jablíčka odstraníme slupku a vše postupně vkládáme do smoothie mixéru a zalijeme vodou. Následně mixujeme cca 2 minuty v smoothie makeru. Ananasové smoothie s jablkem a červnou řepou má nádherně červenou barvu.

Pomerančové smoothie s meruňkou a jahodami

jahoda merunka pomerancSložení pomerančové smoothie s meruňkou a jahodami
Pomeranč, jahody, lesní ovoce (zmražené), 
kostky ledu, voda


Postup přípravy pomerančového smoothie nápoje
Pomeranč oloupeme a nakrájíme na menší kousky, jahody omyjeme a vložíme do smoothie makeru, meruňky omyjeme, zbavíme pecky a vkládáme do smoothie mixéru. Přidáme tři až čtyři kostky ledu a zalijeme vodou. Následně mixujeme cca 2 minuty. Osvěžující smoothie nápoj, který má sladkou chuť na jazyku po meruňkách s příchutí jahod.

Koriandrový detox s citronem

koriandrovy detoxSložení jarního smoothie detox nápoje
Čerstvý koriandr, sálátová okurka, řapík celeru, citron
, voda


Postup přípravy smoothie nápoje na hubnutí
Všechny suroviny (množství surovin dle Vaší potřeby), vložíme do smoothie mixéru a zalijeme obyčejnou vodou. Pokud preferujete sycené nápoje, můžete použít i vodu perlivou. Obsah smoothie makeru pečlivé rozmixujeme do hladka a podáváme nejlépe ozdobený lístky koriandru.

Kombinace čerstvého koriandru, okurky, celeru a citronu udělá z tohoto smoothie nápoje vítamínovou bombu, která působí blahodárně na lidský organismus