recepty-smoothie.cz

pro Vaše zdraví

Pomeranče ve 100 g dužiny obsahují 30–40 mg vápníku, čímž se řadí mezi plody bohaté na tento minerál (mléko ho obsahuje 119 mg). Dále se v nich nachází relativně velké množství hořčíku a fosforu. Díky vysokému obsahu vitaminu C, který je důležitý pro vyrovnaný metabolismus kostí, zubů a chrupavek, se pomeranče doporučují při osteoporóze, křivici a zvýšené spotřebě minerálních solí.

Pravidelná konzumace pomerančů včetně dužiny a mezokarpu (bílá vnitřní slupka) má vliv na snižování hladiny cholesterolu v krvi, krevního tlaku a rizika vzniku arteriosklerózy, cévní trombózy a srdečních onemocnění.

Pomerančové smoothie s jahodami a mrkvičkou

pomeranc jahoda mrkevSložení pomerančové smoothie s jahodami
Pomeranč, jahody, mrkev, voda, kostky ledu

Postup přípravy pomerančového smoothie nápoje:
Z pomeranče odstraníme slupku a nakrájíme na menší kousky, jahody opláchneme, mrkvičku oškrábeme a nakrájíme na menší kousky. Připravené ovoce a mrkev vložíme do smoothie mixéru, přidáme pár kostek ledu a zaléváme obyčejnou vodou z kohoutku. Rozmixujeme do hladka po dobu cca 2 minut. Tento citrónový smoothie nápoj má mírně kyselou chuť a nádhernou oranžovou barvu.

FB: https://goo.gl/Ee7hFi

Smoothie pomeranč banán a goja

smoothie pomeranc banan gojaSložení smoothie
Pomeranč
Banán
Goja - kustovnice čínská
Kostky ledu
Voda

Postup přípravy smoothie nápoje:
Pomeranč a banán oloupeme, nakrájíme na menší kousky a vložíme do smoothie makeru, přidáme hrst goji. kostky ledu podle potřeby a zalijeme obyčejnou vodou. Následně mixujeme cca 2 minuty v smoothie makeru. Smoothie nápoj, který Vám dodá sílu na celý den.

Smoothie pomeranč mrkev a chia semínka

pomeranc mrkev chia seminka1Složení smoothie
Pomeranč, mrkev, chia semínka, kostky ledu, voda

Postup přípravy nápoje smoothie
Pomeranč oloupeme a nakrajíme na menší kousky, mrkev omyjeme a nakrájíme na drobnější kousky, přisypeme malou lžičku chia semínek, ledové kostky dle potřeby. Vše společně vložíme do smoothie makeru, zalijeme obyčejnou vodou a pečlivě rozmixujeme do hladka.

Pomerančové smoothie s jablkem a borůvkami

pomeranc jablko boruvkySložení smoothie
červená a oranžový pomeranč, jablíčko, borůvky, kostky ledu, voda

Postup přípravy nápoje smoothie
Červený a oranžový pomeranč oloupeme a nakrájíme na malé měsíčky , připravíme si borůvky v našem případě zmražené, omyjeme a nakrájíme jablíčko. Vše postupně vložíme do smoothie makeru, zalijeme obyčejnou vodou a pečlivě rozmixujeme do hladka. Osvěžující smoothie

Mrkvové smoothie s pomerančem

pomeranc mrkevSložení mrkvového smoothie:
Pomeranč, mrkev, chia semínka, kostky ledu, voda

Postup přípravy mrkvového nápoje smoothie
Pomeranč oloupeme a nakrajíme na menší kousky, mrkev oškrábeme a nakrájíme na drobnější kousky, přisypeme malou lžičku chia semínek, ledové kostky dle potřeby. Vše společně vložíme do smoothie makeru, zalijeme vodou a pečlivě rozmixujeme do hladka. 

Pomerančové smoothie s ananasem

pomeranc ananas konopna seminkaSložení pomerančového smoothie
pomeranč, ananas, konopná semínka, kostky ledu, voda

Postup přípravy nápoje smoothie pomeranč ananas
Pomeranč oloupeme a nakrájíme na menší, ořízneme ananas a nakrájíme plátek, krerý rozřízneme na menší kousky. Vše postupně vložíme do smoothie makeru, zalijeme obyčejnou vodou a pečlivě rozmixujeme do hladka. Osvěžující smoothie